Sadettin İlker Cömert | Kişisel Gelişim TV

Sadettin İlker Cömert

Yazar / Eğitmen

Sadettin İlker Cömert, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. 1992-1996 yılları arasında Türkiye’nin ilk özel radyocusu olarak (Lider FM, Sizin Radyonuz) radyo programları hazırlayıp sunmuştur. Tören ve özel günlerde sunuculuk yapmıştır.

2001 yılından itibaren Personel Seçme ve Yerleştirme Teknikleri, Mülakat Teknikleri, Etkili Liderlikte Stresle Mücadele ve Problem Çözme Teknikleri, Güzel Yazma ve Konuşma Teknikleri, Kuantum Düşünce Tekniği, Yaşam Enerjisi (Reiki, Niyet Enerjisi), Beden Dili, DKD (Düşün, Konuş, Dinle), Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Aile Koçluğu, Hipnoz, Hipnotik Dil, Bilinçaltı Dili Okuryazarlığı, Regresyon, NLP ve EFT seminerlerine katılarak yurt içi ve yurt dışında tanınan ya da tanınmayan birçok eğitimciyle tanışmış ve dersler almıştır. Uzun yıllar “Etkili İletişim Becerileri, Beden Dili, Radyo Programcılığı” dersleri vermiştir.

Tasavvuf ve Anadolu bilgeliği üzerine araştırmalarda bulunmuş, insana (holistik) bütünsel yaklaşımla bakan tüm çalışmaları incelemiştir. Yaşam mucizesinin sadelikle gelen dengede saklı olduğuna inanmıştır.

2008 yılından itibaren de Morsu Kişisel Gelişim ve Danışma Organizasyon Merkezinde kişisel çalışmalarını birleştirerek geliştirdiği ve kurucusu olduğu “Olumlu Yaşam Tekniği” yöntemini bireysel ve kurumsal seminerlerde anlatmaktadır. Hipnotik dil kalıpları uzmanı olan Cömert’in “Kişisel Gelişim” konusunda çalışmalarını ve birikimlerini paylaştığı seminerleri yaşam koçu, kariyer koçu, etkili iletişim ve olumlu yaşam tekniği danışmanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda atalardan aktarılan ve bireysel kayıtlarla oluşturulan bilinçaltı kodlarının çözümleri üzerine “Yazgı Mirasım” adlı çalışması ile “Mucize Sözcükler” adlı bir kitabı bulunmaktadır.