Nuran Filiz | Kişisel Gelişim TV
Nuran Filiz
  • nuranfiliz@hotmail.de

Nuran Filiz

Profesyonel Koç / Travma Terapi Uzmanı (Almanya)

1970 yılında altı çocuklu bir ailenin çocuğu olarak Niğde’ de doğdum.

1977 yılında Almanya’ya işçi ailesi olarak göç ettik. İlköğretimi tamamladıktan sonra ortaöğretimin beşinci yılında onaltı yaşında evlendirildim. İki çocuk annesi olduktan sonra yeniden eğitim hayatına döndüm. Açık Öğretim Ticaret Lisesini bitirdim. Bunun yanında İngilizce ve bilgisayar eğitimi aldım. Özel bir şirkette uzun yıllar muhasebe departmanında hizmet verdim. Bunlarla eş zamanlı büyük bir kozmetik firmasının pazarlama bölümünde ve bir firmanın kalite kontrol bölümünde çalıştım. Sonra kendi işimi kurdum.

Kişisel gelişim ile tanışmam geçirdiğim ağır bir hastalıkla başladı. Bülent Gardiyanoğlu’nun atölye ve kamplarına katılmaya başladıktan bir süre sonra bu alanda hizmet etmeye karar verdim. O zamana kadar yaşadığım her bir olayın bana vermek istediği mesajlar olduğunun farkına vardım. Araştırmalarım devam ettikçe kişisel gelişime merakım ve farkındalıklarım gittikçe derinleşiyor ve artıyordu... 

ICF onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimi, Profesyonel Yaşam ve Nefes Koçluğu Eğitimi, Travma Terapi Danışmanlığı ( ROMPC) NLP( Neuro-linguistic programing), EFT ( Emotional Freedom Techniques), Neuro- Format, Çakroloji, Tasavvuf eğitimi aldım. Bunlarla eş zamanlı bir çok eğitim, seminer ve kamplara katıldım. Ahmet Alper Ayana’dan  Diksiyon ve Etkili Konuşma  eğitimi aldım.  A. Alper Ayana  ve Bülent Gardiyanoğlu ile Özenli iletişim Diksiyon Akademisi kurucu üyesiyim. 

7 yıldır Profesyonel Yaşam ve Nefes Koçu , Travma Terapi Danışmanı olarak bireysel seanslar, atölye çalışmaları ve seminerler yapıyorum. Özenli İletişim Diksiyon Akademisi yardımcı eğitmeni ve Nefes 21 Akademi 2021 Eğitim Projesinde yardımcı koordinatör ve eğitmen olarak hizmetlerime devam etmekteyim.