Mehmet Ali Çiçekçi | Kişisel Gelişim TV
Mehmet Ali Çiçekçi
  • m.alicicekci@gmail.com

Mehmet Ali Çiçekçi

Eğitmen

1975 yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1998 yılında Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Eğitim Fakültesi EPÖ (EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİMİ) bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı ve tezli olarak tamamladı. Ayrıca Fizik Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği sertifikası bulunan Mehmet Ali Çiçekci Halkla İlişkiler Bölümünü de bitirerek 10 yıl dershane ve özel okullarda Fizik Öğretmeni olarak görev yapmıştır.

2005  yılında kurduğu KIRMIZI KARINCA YAYINCILIK MERKEZİNDE Eğitimci-Araştırmacı-Yazar olarak çalışmalarına devam etmektedir. AHO (ANLAYARAK-HIZLI-ODAKLANARAK) OKUMA, BÜTÜNSEL DEHA BEYİN UYGULAMALARI İLE KALICI AKILDA TUTMA TEKNİKLERİ, BİLİNÇALTI TEKNİKLERİ İLE İNOVATÖR BAŞARI STRATEJİLERİ, KOD (KONSANTRASYON-ODAKLANMA-DİKKAT) semineristidir. Ayrıca Fizik Öğretmeni ve Halkla İlişkiler Uzmanıdır. Adana’da birçok okul ve eğitim kurumlarında Mehmet Ali Çiçekçi öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve iş dünyasına değişik konularda seminerler vermektedir.

3 tanesi derleme olmak üzere toplam 16 kitap çıkartmıştır, bunlardan biri de şiir kitabıdır. Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerinde bir farklılık yaratarak AHO (ANLAYARAK-HIZLI-ODAKLANARAK) OKUMA başlatmıştır ve bu alanda Adana'ya başarılar kazandırmıştır. 

Kuantum Öğrenme Eğitim sentezini Türkiye’de ilk kez bir özel okulda uygulayan Mehmet Ali Çiçekçi, Kırmızı Karınca projesini Eğitim Dünyasına sunmaktan mutluluk duymaktadır. Ayrıca son olarak KOD (Konsantrasyon-Odaklanma-Dikkat Dağınıklığı) Programı başlatarak Dikkat Dağınıklığının büyük oranda giderilebileceğini göstermiştir. Bütünsel Deha Beyin, 8 Gözlüklü Bakış Açısı, İnovatör Öğretmen projeleri üzerine çalışmaları devam etmektedir.

Öğrenci, öğretmen, anne-baba, iş dünyasına farklı konularda seminerler ve çalışmalara devam etmektedir. Yaşam Boyu Eğitim, Eğitimde Yenilikçilik felsefelerini benimsemiş olan Mehmet Ali Çiçekçi sonsuz bir öğrenme okyanusunda öğrenme ve öğretme kulaçlarını atmaya devam etmektedir.